O Nas

Zawartość internetowej strony www.winoikileliszki.pl powinna zainteresować nie tylko osoby pragnącę zakupić wino. Także tych pragnących pogłębić wiedzę o kulturze winiarskiej mało znanej od tej strony Austrii oraz poszukających wyjątkowej jakości szkła do podawania alkoholu. Podobnie Klienci zainteresowani zakupem wyjątkowo elaganckich i unikalnych upominków dla partnerów biznesowych, jak i przyjaciół czy rodziny znajdą w naszym sklepie atrakcyjne propozycje.

Co powoduje, że austriackie wina są na świecie tak wysoko cenione? Powodów jest wiele i ich suma stanowi klucz do zrozumienia bardzo dużego wzrostu popularności tych win w ostatnich dwóch dekadach. Główny powód to tradycja winiarska i lokalne odmiany winorośli, które są uprawiane w poszczególnych regionach dzisiejszej Austrii od wielu lat. Krzewy winorośli są nieodłącznym elementem krajobrazu, a wino powiązane głęboko z kulturą i życiem codziennym. Szczepy dobrane optymalnie do warunków geologicznych i klimatycznych regionów są podstawą do wyrabiania autentycznych, wyróżniających się win z charakterem i osobowością.
Austriaccy winiarze i producenci doskonale wiedzą, jak ważne jest to, aby ściśle połączyć tradycyjną uprawę winorośli ze współczesnymi procesami winifikacji, zgodnie z mottem: jakość bez kompromisu.
Duże znaczenie ma też różnorodność austriackiej struktury win począwszy od żywych, lekkich win do monumentalnych, bogatych białych win z powodzeniem konkurujących z burgundami, czy też wreszcie od lekkich czarujących czerwonych win o mocno owocowym charakterze do ciężkich tanicznych win o dużym potencjale leżakowania. Nie należy też zapomnieć o wspaniałych i słynnych w całym świecie winach słodkich tj. Ausbruchach i Winach TBA (Trockenbeerenauslese), konkurujących z powodzeniem z francuskimi Sauternes i węgierskimi tokajami.

Wina z Austrii są coraz wyraźniej widoczne na polskim rynku. Warto je poznać i pokochać. Nasza oferta win jest starannnie wyselekcjonowana, nie ma w niej win nijakich, część z nich to absolutna światowa czołówka, wszystkie powinny zadowolić najbardziej wybredne gusty. Zdajemy sobie sprawę, że ze względu na ogromne rozdrobnienie produkcji ceny win austriackich są generalnie dość wysokie, ale staramy się je utrzymać na możliwie niskim poziomie. W związku z tym nie będziemy w stanie udzielać znaczących rabatów przy większych zamówieniach.
Naszą ofertę win będziemy stopniowo rozszerzać o wina od innych producentów z pozostałych regionów winiarskich Austrii.

Uzupełnienie naszej oferty stanowią kieliszki, dekantery i akcesoria winiarskie czołowego światowego producenta: niemieckiej firmy Glashütte Eisch.

Osoba, dla której picie wina jest elementem wzbogacającym doznania smakowe i estetyczne, z pewnością doceni wyjątkowość chwili, w której wino będzie podawane w pięknych kieliszkach Sensis Plus firmy Eisch. Technologia Sensis Plus, stanowiąca najbardziej strzeżoną tajemnicę firmy, powoduje, że wino degustowane z tych kieliszków smakuje po prosu lepiej!!! Jest to unikalna cecha wyróżniająca je spośród wszystkich innych kieliszków do wina, koniaku czy whisky. Powoduje ich wysoką popularność na całym świecie. Nasza firma jest ich wyłącznym importerem w Polsce.
Kieliszki Sensis Plus produkowane są z bezołowiowego szkła kryształowego w technologii na gorąco wyciąganej nóżki i tak dobranym kształtem kielicha, aby podkreślić walory smakowe i zapachowe konkretnego rodzaju szczepu wina.

Ktoś, kto raz degustował wino z tych kieliszków nie będzie już chciał nigdy pić ze zwykłego szkła.


Prosimy gorąco o oceny naszych win i kieliszków, abyśmy mogli lepiej sprofilować ofertę. Stałych i zarejestrowanych Klientów będziemy na bieżąco informować o ewentualnych promocjach.

Wszystkie produkty przedstawione na stronie www.winoikieliszki.pl można dokładniej poznać w naszym sklepie w Opolu.
Zapraszamy w godzinach od 10.00 do 17.00.

 

Winoikieliszki.pl

Winoikieliszki
ul. Katedralna 8, 45-007 Opole
konto nr: 36 1750 1194 0000 0000 2083 2387

Najnowsze

KE St. Laurent Everdays 2021

KE St. Laurent Everdays 2021

Wino czerwone wytrawne.Barwa: czerwono-wiśniowa.Intensywny owoc w nosie i ustach. Jedwabiste ta..

49.00 zł Bez podatku: 39.84 zł

SZ Gruner Veltliner Brut Salon Sieger

SZ Gruner Veltliner Brut Salon Sieger

Wino białe musujące. Barwa: jasno złotozielona. W aromacie typowe owoce nuty Grüner Veltli..

79.00 zł Bez podatku: 64.23 zł

SZ St.Georgen Grosse Reserve

SZ St.Georgen Grosse Reserve

Wino białe musujące.Barwa: jasno złotozielona.W nosie nuty brzoskwini, dojrzałych jabłek i lekko pal..

149.00 zł Bez podatku: 121.14 zł

AM Cuvée Altenberg 2020

AM Cuvée Altenberg 2020

Wino czerwone wytrawne. Barwa: Ciemny rubinowy granat, W nosie Intensywne owoce czarnych j..

139.00 zł Bez podatku: 113.01 zł